Asset Publisher Asset Publisher

Choinki nadziei

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku ubrały drzewko przekazane przez Nadleśnictwo Prudnik do Domu Pomocy Społecznej w Prudniku.

        W tym roku nasze drzewko trafiło do DPS w Prudniku. Akcję przeprowadziła nauczycielka Zespołu Szkół w Prudniku pani Iwona Siembida. Dzieci przygotowały ozdoby choinkowe w postaci papierowych łańcuchów i wycinanych gwiazd, na których ręcznie wypisały życzenia dla mieszkańców ośrodka. Pracownik Nadleśnictwa – specjalista Służby Leśnej Rafał Kasza – omówił tradycje związane z choinką. Następnie dzieci wspólnie z mieszkańcami DPS przystąpiły do ozdabiania drzewka (świerka pochodzącego z leśnictwa Dębowiec). Wydarzenie dokumentowały lokalne media.

        Od kilkunastu już lat leśnicy w całej Polsce, wspólnie z Fundacją Arka (pomysłodawcą) i przy udziale dzieci i młodzieży, biorą udział w akcji „Choinki Nadziei”. Jej celem jest organizowanie w okresie przedświątecznym spotkań z osobami starszymi, przebywającymi w domach pomocy społecznej i przekazanie im choinek. Mamy nadzieję, że jest ona  źródłem radości dla tych osób i próbą uprzyjemnienia ich pobytu w ośrodkach. Z drugiej strony akcja ta ma wielkie znaczenie społeczne - promuje wolontariat młodzieży w domach pomocy społecznej, kształtuje wśród młodego pokolenia otwarte postawy i uwrażliwia je na problemy ludzi starszych i schorowanych.

 

Więcej zdjęć można znaleźć pod tym linkiem